Tesco má teraz v Gáni distribučné sklady väčšie ako dva Amazony

Autor JF/Like august 2017 -

V logistickom parku pri Galante otvorilo Tesco už tretiu halu; bude z nej distribuovať oblečenie, kozmetiku a ďalší tovar do celej V4.

Nová hala má 55 000 štvorcových metrov, čím sa celková plocha pre Tesco v tejto lokalite zväčšila na 146 500 m2. Na porovnanie, Amazon v Seredi bude fungovať na ploche 60 000 m2. V novom distribučnom centre budú najmä pomaloobrátkové trvanlivé potraviny, kozmetika, biela a čierna technika a oblečenie určené pre krajiny V4. Oblečenie sa však bude odtiaľ distribuovať aj franšízovým partnerom v iných častiach sveta, napríklad v USA, Nemecku či Saudskej Arábii. V prevádzke bude pracovať 1 200 ľudí (v Amazone 1 000). Ide o najväčšie distribučné centrum Tesco v strednej Európe a zároveň tretie najväčšie na svete.

Je to ďalšia dobrá správa pre Slovensko v oblasti obchodu a logistiky. „Rozhodnutie nášho popredného zákazníka umiestniť svoje logistické centrum v tomto parku je ďalším dôkazom toho, že globálni maloobchodní predajcovia stále viac vnímajú Slovensko ako centrum svojich regionálnych operácií vďaka jeho centrálnej polohe a priaznivým trhovým podmienkam,“ povedal Martin Polák, riaditeľ pre strednú a východnú Európu v spoločnosti Prologis. Tá je developerom a prevádzkovateľom logistického Prologis Parku Galanta-Gáň.

Tesco pôsobí na Slovensku takmer 20 rokov; v súčasnosti u nás prevádzkuje viac ako 150 obchodov rôznych formátov, 18 čerpacích staníc a operátora Tesco Mobile. V slovenských prevádzkach zamestnáva 10 000 ľudí, je teda jedným z troch najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine. Prologis, Inc. vlastní nehnuteľnosti a developerské projekty s celkovou očakávanou rozlohou 64 miliónov metrov štvorcových v 19 krajinách. Zameriava sa na segmenty business-to-business a retail/online fulfillment.

JF/KŠ