Obchod

Import "fejkov", pašovanie cigariet, skresľovanie ceny tovaru, fiktívne dovozy rýchlo miznúcich firiem. S tým všetkým bojuje európsky Úrad pre boj proti podvodom OLAF. Pozrite sa na konkrétne prípady.

Mnohí podnikatelia žijú v predstave, že prevažná väčšina zákazníkov je z ich služieb nadšená a s radosťou ich odporučí svojim známym. Realita však môže byť diametrálne odlišná.

...či proti čomu to bolo vlastne určené; v každom prípade, na trh vpadla neočakávaná nová hračka, ktorú vrelo uvítala mládež aj e-shopy.

Zväz obchodu a cestovného ruchu SR si skrátil názov na Zväz obchodu SR; jeho novým prezidentom je M. Katriak.

Logistický manažér Bernhard Simon a strategický expert Phil Winters hovoria o customer intelligence - ako lepšie spoznať zákazníka a neprísť oňho.

Američania sa nám opäť trochu priblížia; 15. júna otvoril nemecký obchodný reťazec svoje prvé predajne aj u nich. Na budúci rok by ich v USA malo byť už sto.

Ocenili zodpovedný prístup reťazca k ekologickým aspektom jeho činnosti.

Trumpova politika typu „America first” je v mnohých ohľadoch odklonom od zahraničnej politiky, ktorú viedli USA v posledných osemdesiatich rokoch.

Väčšina Slovákov preferuje pri nakupovaní anonymitu a chceli by nakupovať tovar bez priamej účasti obchodníka, ukázal prieskum.

Spotrebitelia si čoraz častejšie rezervujú hotely a letenky cez internet. Komisia skontrolovala 352 portálov a zistila, že dve tretiny z nich neinformujú správne o cenách.

Strana 1 z 2